Instrukcja do aplikacji folii ochronnej

Wyłączamy swoje urządzenie. Przed właściwą aplikacją czyścimy je dokładnie
i starannie usuwamy wszystkie zanieczyszczenia i zatłuszczenia. Czyścimy również miejsce pracy. Myjemy ręce i czubki palców. W ten sposób chronimy przed zanieczyszczeniem folię oraz powierzchnię urządzenia przed właściwą aplikacją.

  1. Najpierw wykonujemy mniejsze wycięcia na przyciski sterujące, głośnik, mikrofon, itp. Ostrożnie oddzielamy folię (zaczynamy od największej powierzchni) od warstwy podkładowej. Płynem aplikacyjnym, który jest częścią zestawu, spryskujemy końce palców.
  2. Folię przytrzymujemy adhezyjną stroną do góry. Zwracamy uwagę na czystość tak, aby zapobiec zabrudzeniu adhezyjnej strony folii.
  3. Ostrożnie spryskujemy płynem aplikacyjnym adhezyjną stronę folii z odległości około 20cm. Zawsze spryskujemy tym płynem folię, w żadnym razie nie wyświetlacz albo obudowę urządzenia. Płynu do aplikacji nie należy oszczędzać, im go więcej, tym lepiej.
  4. Przed właściwą aplikacją/ułożeniem folii ponownie sprawdzamy, czy na powierzchni nie pozostały żadne, ale to naprawdę żadne cząsteczki kurzu albo inne zanieczyszczenia (zalecamy kontrolę pod światło). Przykładamy folię stroną adhezyjną do wyświetlacza (albo do tylnej części urządzenia). Folię ustawiamy kierując się wyciętymi otworami do siebie i do środka całej powierzchni.
  5. Nanosimy trochę płynu na krawędź załączonej płytki do rozprowadzania folii. Ostrożnie wyciskamy płyn aplikacyjny i ewentualne pęcherzyki powietrza, zawsze od środka do brzegu danej powierzchni. Korzystamy z załączonej ściereczki do zbierania i osuszania z resztek wytłaczanego płynu. Ściereczkę wkładamy również do wycięć (głośnik, mikrofon, itp.) tak, aby płyn nie dostał się do wnętrza urządzenia. Przy wyciskaniu płynu nie należy za mocno naciskać na płytkę do rozprowadzania folii. Trzeba zachować cierpliwość!
  6. Resztki płynu z aplikowanej powierzchni usuwamy ściereczką. Mikropęcherzyki i ewentualne nierówności znikną same podczas pierwszego tygodnia od aplikacji.


 

 


Wskazówki dotyczące instalacji

  • Przeglądamy aplikacyjne video na: http://skinzone.pl/document/jak-aplikować-folię-screenshield.razem z folią ochronną  ScreenShield™, to zalecamy najpierw zaaplikować dekoracyjną folię samoprzylepną/skin.  • ZAWSZE przed aplikacją wyłączamy swoje urządzenie, a folię aplikujemy w środowisku wolnym od pyłu.  • Przy wyciskaniu płynu należy włożyć ściereczkę do otworów na głośnik albo na mikrofon.
  • NIE SPRYSKUJEMY płynem powierzchni samego urządzenia.  • Urządzenia nie obciążamy niczym przez pierwsze 12-24 godzin po aplikacji, żeby folia dobrze się ułożyła, a płyn zastosowany do aplikacji całkowicie wysechł.
  • Jeżeli pierwsza próba nie zakończy się powodzeniem, to po 5 minutach po aplikacji, ostrożnie zdejmujemy folię z powierzchni, spryskując wcześniej końce palców płynem do aplikacji. Ponownie układamy folię adhezyjną stroną na warstwie podkładowej i pozostawiamy ją tutaj na 30 minut. Potem powtarzamy całą procedurę.